سرویس مسجد خبر
مشاور‌هنری رئیس کانون‌های مساجدکشور مطرح کرد:

آغاز بازگشت هنر به مساجد

(شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲) ۰۹:۲۴

مشاور هنری رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: از دهه هفتاد تاکنون فاصله‌ای بین هنر و مسجد ایجاد شد که اکنون با اقدامات انجام شده این فاصله در حال کاهش است.

به گزارش مسجدخبر به نقل از تسنیم؛ حسین عالم‌بخش امروز در مراسم افتتاحیه رویداد بزرگ مدرسه تئاتر شبستان به میزبانی کرمانشاه اظهار داشت: برجسته‌ترین اساتید نمایشنامه نویسی، بازیگری و تئاتر کاغذی برای آموزش بچه‌های مسجد به کرمانشاه آمده‌اند که همگی از اساتید درجه یک و طراز کشور هستند.
 
وی عنوان کرد: امروز شاگردان خانم لطفی‌نژاد که در هفته‌های گذشته در مشهد و در قالب این دوره آموزش دیده‌اند مشغول اجرای تئاتر کاغذی در مراکز مختلف هستند.
 
عالم‌بخش با بیان اینکه هنر تئاتر هنر شریف و استراتژیکی است عنوان کرد: تئاتر هنری است که چنانچه بیانات مقام معظم رهبری را بررسی کنیم متوجه عقب‌ماندگی در این حوزه خواهیم شد به طوری که بیش از 40 سال  عقب هستیم.
 
وی گفت: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با حضور حجت الاسلام کمال‌الدین خداداده و مهدی مقدم معاونت فرهنگی و هنری این ستاد بعد از سال‌ها مانند دهه 60 تصمیم بر زنده شدن هنر تئاتر در مساجد گرفته‌اند.
 
دبیر جشنواره مدرسه تئاتر شبستان افزود: همه اساتیدی که در این دوره آموزشی دو روزه در کرمانشاه حضور یافته‌اند، بچه مسجدی هستند و تئاتر را از مسجد شروع کرده‌اند.
 
عالم‌بخش عنوان کرد: در دهه 60 و اوایل 70 برای آموختن تئاتر، موسیقی و سرود باید به سراغ مساجد می‌رفتیم اما به تدریج شکاف و فاصله‌ای بین مسجد و هنر در برخی از مساجد ایجاد و رفته رفته هنر از مسجد خارج شد.وی گفت: اکنون بازگشت هنر به مساجد صورت گرفته است و امیدوارم مساجد پایگاه تولید هنرهای مختلف برای شاد کردن مردم و ارتقای اندیشه و سبک زندگیشان شود.
 
عالم‌بخش با ابراز امیدواری از اینکه شاهد درخشش بچه‌های مسجد در تهران و در اوج عرصه تئاتر کشور باشیم افزود: ما در جمع بازیگران و هنرمندان کشورمان دوستان و هنرمندان خیلی خوب، صمیمی و باوفایی از کرمانشاه داریم.
 
وی عنوان کرد: امسال نخستین دوره جشنواره ملی تئاتر شبستان در گسترگی کل کشور صورت می‌گیرد و این رویداد ارزشمند باید شاهد آثار خوبی از استان کرمانشاه باشد.

عالم‌بخش خطاب به شرکت کنندگان در این دوره گفت: از مسئولین ستاد کانون‌های کشور و استان امکانات را در حد بضاعت آنان مطالبه کنید.

 

مشاور هنری رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد: هنر تئاتر هنری است که احتیاج به هیچ امکاناتی ندارد و این سیال بودن قابلیت ارزنده هنر است.

 

کرمانشاه روز جمعه، 16 تیرماه میزبان بزرگترین رویداد سینما و تئاتر بچه های مسجد با حضور هنرمندان مطرح و نام آشنای عرصه بازیگری نمایشنامه نویسی، تئاتر کاغذی و کارگردانی بود.

 

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۸۴

تازه ترین

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین