سرویس مسجد خبر
نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه قزوین:

مساجد جان‌ها را آزاد می‌کنند

مساجد جان‌ها را آزاد می‌کنند
(دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱) ۱۵:۲۴

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه مهمترین رسالت مساجد انتشار معارف حقه اسلامی است و امروز به برکت مساجد و مسجدی ها این معارف گسترش یافته است، گفت: مساجد به عنوان کانون‌های گرم و پرشور مروج نمازی باشند که دل و جان را آزاد و جامعه را ‌آباد می‌کند.

به گزارش مسجدخبر؛ آیت الله «عبدالکریم عابدینی» در گفتگو با شبستان با بیان اینکه مساجد پس از پیروزی انقلاب اسلامی دارای اعتبار صدچندان شدند، اظهار کرد: مبارزه ای که با طاغوت با محوریت مساجد شروع شد با پیروزی انقلاب به مبارزه با مفسدان و استکبار جهانی تبدیل شد!
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: مهمترین رسالت مساجد انتشار معارف حقه اسلامی است و امروز به برکت مساجد و مسجدی ها این معارف گسترش یافته است.
 
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، افزود: کارکرد مهم مساجد در نشر معارف، ترویج نماز است، نمازی که اگر با آن شرایط ویژه اقامه و روح آن در وجود مردم متجلی شود، بازدارنده پلشتی ها و پستی ها و زشتی ها است. نماز را باید با همه احکام و شرایط و محاسن و برکات آن برای مردم بیان کنیم، نه یک نماز بی محتوا که به چند ذکر و فعل محدود می شود.
 
آیت الله عابدینی در ادامه گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در پیام به اجلاس سراسری نماز تاکید کردند مساجد به عنوان کانون های گرم و پرشور می توانند مروج نماز باشند نمازی که دل و جان را آزاد و جامعه را آباد می سازد.
 
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ اقامه نماز در کشور بدون همکاری مستمر وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالی، صدا و سیما و همراهی خانواده ها ممکن نیست، خاطرنشان کرد: همه باید خود را موظف به ترویج نماز بدانند و هر قدر برای نماز کار و تلاش کنیم برکات آن در ارتقای معنوی مردم و جامعه مشاهده می شود.
 
پایان پیام/
تعداد بازدید : ۸۸۹

تازه ترین

ارسال نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

پربازدیدترین